13. Tjedan Mozga

Odjel za psihologiju organizira 13. Tjedan mozga, od 10 do 16. ožujka 2014. godine. Program će uključivat  predavanja, radionice i igrokaze za djecu predškolske dobi i osnovnoškolskog uzrasta,  štićenike doma za starije i nemoćne osobe,  djecu i odrasle s posebnim potrebama, te širu javnost.  Ove godine posebna pozornost će se posvetiti emocijama (prepoznavanju facijalnih ekspresija, tehnikama kontrole različitih emocija, upravljanju emocijama, i sl.).    Planiraju se također predavanja i radionice  o  kroničnoj boli,  hrani za mozak, ulozi socijalnih interakcija u zaštiti funkcija ljudskog mozga. Tradicionalno, a s ciljem razumijevanja funkcija ljudskog mozga  i očuvanja njegovog zdravlja, djeca  predškolske i  osnovnoškolske dobi, će također  učiti osnovne spoznaje o  mozgu i načinima očuvanja njegovih funkcija.

Program 13. Tjedna mozga je u fazi izrade.