Doc. dr. sc. Matilda Nikolić Ivanišević

Aktivnosti na razini Odjela i Sveučilišta

•  Zamjenica pročelnice Odjela (2019. - )

• Članica Povjerenstva za priznavanje inozemne stručne kvalifikacije (2019. - )

• Članica sveučilišnog Etičkog povjerenstva (2013. – 2017.)

Sudjelovanja u organizacijskim i/ili programskim odborima znanstvenih skupova

•  Predsjednica organizacijsko-programskog odbora 21. Dana psihologije u Zadru (svibanj 2018.)

• Tajnica Organizacijskog odbora 19. Dana psihologije u Zadru (svibanj 2014.)

• Članica organizacijskog i/ili programskog odbora 23., 22.,20., 16., 18., 17., 16., 15. i 13. i Dana psihologije u Zadru

• Članica Programskog odbora 25. godišnje konferencije hrvatskih psihologa (2017.)

• Članica Organizacijsko-programskog odbora 7th Alps-Adria Conference in Psychology (2005. god.)

Stručna predavanja i radionice

•  Sudjelovanje na panelu Inkluzija djece s teškoćama u razvoju i njihovih roditelja u društvo (Zadar, ožujak 2023.)

• Održala pilot radionicu za razvoj profesionalnih i osobnih kompetencija doktoranada na temu „Leadership“ u sklopu projekta Modernizacija doktorske izobrazbe kroz implementaciju Hrvatskoga kvalifikacijskog okvira (MODOC)  (prosinac 2014.)

• Radionica sa studentima u sklopu 16. Tjedna psihologije – Kako da matura ne bude tortura? (Gimnazija Vladimira Nazora Zadar, ožujak, 2023.)

• Radionica sa studentima u sklopu 21. Tjedna mozga – Kako mozak osjeća? (OŠ Šime Budinića, Zadar, 2023.)

• Radionica sa studentima u sklopu 20. Tjedna mozga – Pandemija, mozak i odraz u zrcalu: što se događa? (Gimnazija Vladimira Nazora Zadar, ožujak, 2022.)

• Radionica sa studentima u sklopu 19. Tjedna mozga – Utjecaj plave svjetlosti na čovjeka i njegovo funkcioniranje (OŠ Krune Krstića, Zadar, ožujak, 2021.)

• Radionica sa studentima u sklopu 16. Tjedna mozga – Mala škola neuroznanosti (OŠ Smiljevac, Zadar, ožujak, 2017.)